Hoşgeldiniz

Bugün

Sitemizde 13 Kategoride 77 İlan Bulunuyor.

Dolar : Alış : 7.7975 / Satış : 7.8116
Euro : Alış : 9.2988 / Satış : 9.3156

İLAN ARAMA SİSTEMİAradığınız ilana daha hızlı ulaşın

Kategori Seçiniz

İlan Durumu Seçiniz

Şehir Seçiniz

İlçe Seçiniz

Kredi Hesaplama

Tutar:
  TL
Vade:
  Ay
Oran:
   %
Taksit:
1.250
TL

Fethiye

 

Fethiye Akdeniz bölgesinin batısında Muğla iline bağlı 13 ilçeden birisidir. Özellikle turizm açısından gelişmiş olan Fethiye her yıl yurt içinden ve yurt dışından onbinlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Nüfus bakımından da Bodrumdan sonra Muğla’nın en büyük ikinci ilçesidir.

Fethiye’nin eski adı adı Meğri olup, Rumca’da “uzak diyar anlamına gelmektedir. Günümüzdeki adı ise Türkiye Cumhuriyetinin ilk hava şehidi Fethi bey’den gelmektedir.

Fethiye’nin kara yüz ölçümü 3.059 km²’dir. Muğla ili merkezi de dahil olmak üzere il sınırları içerisindeki en geniş yüz ölçümüne sahip ilçedir. Fethiye’nin Doğu ve Güneydoğu tarafında Antalya, güney, güneybatı ve batı tarafında Akdeniz, kuzeybatı tarafında Dalaman ilçesi, kuzey tarafında ise Denizli ve Burdur illeri bulunmaktadır.

Tarihi geçmiş oldukça zengin olan ve ilçe sınırları içinde eski uygarlıklara ait pek çok kalıntılar ve tarihi eserler bulunan Fethiye; Antik Telmessos kentini de içinde saklamaktadır.

Fethiye körfezinin doğu tarafında, Fethiye ovasının ise güneybatısında yer almaktadır.

İzmir ve Muğla istikametinden gelirken Antalya’ya ulaşan kıyı yolu ilçenin 1 km. doğusundan geçmekte olup. Bu yol üzerinde Fethiye’nin il merkezi olan Muğla merkezine uzaklığı yaklaşık 130 km’dir.

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

 

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

 

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Cihangir yatırım Fethiye de satılık daire, müstakil ev, yazlık, villa, bina, arsa, tarla, bahçe, işyeri, dükkan, mağaza, otel, pansiyon, turistik tesis, emlak, gayirmenkul alım satım ve kiralama işlemleri için danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Fethiye emlak gayrimenkul danışmanlığı

fethiyesatilik.net